Údržba zahradních jezírek

04.11.12

Pokud žijete v prostředí, kde podzimy jsou oranžové a zimy jsou bílé, udržování zahradní jezírka bude vyžadovat větší úsilí, než kdyby jste žili, kde roční období zůstat zelené. Jakmile zazimovat vaše zařízení pro chladné měsíce, zahradní jezírko údržbu zastaví. A když začne opět, může to být medvěd. Pokud budete brzy čelit jarní zahradní jezírka, že si nejste jisti, jak se zachovat, uvádíme ideální postup pro podání zpět z dlouhého spánku.

1. Odebrat zimu Opatření

Zimní uložení opatření může být odstraněn po mrazivé teploty jsou minulostí. Zapnutí čerpadla kdo oběh pomůže filtrovat pryč malé úlomky, které nemohou být odtučněné pryč se sítí.

2. Krmit ryby

Po vašem jezírku není teplota je stálý 50 stupňů, začne krmení svého ryb, nejlépe s chladným teploty krmení dokud se jeho teplota dosáhne stabilní 60 stupňů, na kterém místě můžete začít svůj pravidelný krmení programu.

3. Zrušte zápasu nahromaděných nečistot

Začněte tím, že spooning od listí, větviček a jiné nečistoty, které mohou být odstraněny pomocí sítě. Pak vypusťte vašeho jezírka na kapalinu do velkého vany, uvedení jeho ryby ve vaně, když se stane příliš mělký na jejich pokrytí. Po vypuštění zbývající tekutinu, použijte obchod vakuum k čištění pryč kalů z nádrže, ale ne drhnout rybníka v ostění bez řas. Pokud voda obsahuje rostliny, nechte je na místě, nebo je držet ve vaně s rybou.

Údržba zahradních jezírek

4. Návrat Voda, ryby, a rostliny

Po vašem jezírku je mísa je bez kalu, zaplňte vodou z vany, uvedení ryby a rostliny zpět do as you go. Opětovné vašeho jezírka původní vodu obchází proces léčení vodu z kohoutku. Při výměně rostlin, možná budete muset použít další vodní půdách.

5. Přihnojujte Rostliny podle Dávkování

Se svými rostliny zpět na místo, začínají hnojení je podle svých potřeb (např. údržba hnojení pro stávající zařízení oproti plné hnojení za nové).

6. Vyčistěte filtr a přidat nitrifikačních bakterií

Po vašem jezírku je umyvadlo se čistí a jeho vodní život je v místě, vyčistit jeho filtr pro odstranění nahromaděných usazenin žaludek až do čistícího procesu. Pak přidejte nitrifikačních bakterií stimulovat potřebné bakteriální kolonie.

7. Přidat Pond Dye jako Požadovaná

Pokud je vaše voda má nazelenalý nebo nahnědlý odstín, který byste chtěli změnu, použití ekologicky šetrné barvivo pro rybníků a jezer může proměnit to příjemné modré, aqua, tmavě modrý, nebo černé barvě. Jediná barvivo aplikace obvykle trvá 6-8 týdny (někdy i déle v uzavřených cirkulačních systémech). Rybník / jezero barvivo je potravinářské barvivo, a je non-jedovatý a nebarví k vodnímu životu, zvířata, lidé, rostliny, a vodní zařízení.

V mém výzkumu na údržbu zahradního jezírka, Studoval jsem výhodu, kterým se provádí rybníček barviva a další údržbu opatření.