Různé typy stavebních materíálů a jejich vlastnosti

01.11.12

Veškerý materiál, který najdeme ve stavebninách se používá při stavbě obytných nebo obchodních budov je přezdívaná jako stavební materiál. Volba stavebního materiálu závisí na velikosti a povaze objektu, jeho design, určené účely, dostupnosti zdrojů a jejich umístění. Obvykle stavební materiály jsou klasifikovány jako přírodní a syntetické materiály (kde přírodní materiály mají minimální nebo žádný lidský zásah ve výrobě a syntetické materiály jsou většinou vyrobeny lidmi). Pojďme si o některých z nejčastěji používaných stavebních materiálů na celém světě.

Kámen:

Snadno, jeden z nejvíce pevného a odolného materiálu použitého na stavbách, trvanlivost je hmatatelná existencí několika staletí starých historických budov z kamene. Nicméně, hmotnost a odolnost, díky budovy odolné stává nevýhodou, pokud jde o přenosnost a lisování. Kromě toho, že s použitím rock jako primární stavební materiál je špatná volba, protože to ukládá energii, takže obyvatele náchylné k extrémních povětrnostních podmínkách v létě a zimy.

Mud & Clay:

Bahna a jílu jsou nejčastěji používané materiály v bytových domech. Není to tak dlouho vydrží jako skála, ale daleko od bytí křehké. Budovy vyrobena převážně z bláta a hlíny lze snadno vydržet mnoho let. Použití bahna a jílu v budovách je velmi dobrou volbou pro teplých místech, jak to drží budovu přiměřeně chladné i spalující žár.

Různé typy stavebních materíálů a jejich vlastnosti

Beton:

Beton se vyrábí smícháním cementu, písku, štěrku a vody, zatímco struktury jsou vyrobeny s použitím ocelových tyčí. Beton je další materiál, známý pro svou trvanlivost a je na stejné úrovni s skále, pokud jde o dlouhověkost. Současně, je vhodnější pro použití, pokud jde o přenosnost a tvarování se týká.

Kovy a dřeva:

Pravděpodobně nejstarší druh stavebních materiálů je dřevo. Lidé byly pomocí stromů protokoly a jiné části rostlin stavět domy, na věky. Dřevo získané z některých rostlin je poměrně odolný, ale nízká kvalita dřeva je otevřený mnoha končetin. V těchto dnech dřevo se používá hlavně pro výrobu skříní, nábytku nebo vestavěné skříně. Různé druhy materiálů jsou uvedeny do provozu pro moderní konstrukce, s ocelí být nejvíce obyčejný. Na rozdíl od horniny je flexibilní, přičemž nabízí podobnou úroveň trvanlivosti.

Sklo & Plastic:

Sklo se obvykle používá ve dveřích a oknech a občas ve stěnách nebo střech. Na rozdíl od jiných stavebních materiálů, sklo dovolí světlo projít, což vám umožní dobře využít denního světla. Plast je lehký, pružný látka, používá většinou pro potrubí v budovách.